CORT AKUSTİK GİTAR, MASİF LADİN ÜST KAPAK, TRANS PEMBE

Stok Durumu: Lütfen Stok Sorunuz
Marka: Cort
Ürün Kodu: EARTH70TP

Ön Detay

CORT AKUSTİK GİTAR, MASİF LADİN ÜST KAPAK, TRANS PEMBE  AKUSTİK GİTAR, PEMBE (TRANS PURPLE) Cort'un eski zaman (vintage) gitarlarına duyduğu saygının bir göstergesi olarak Earth serisi hem görüntü, hem ses, hem duygu hem de çalma özelliği ile o emsal...

Lütfen WhatsApp üzerinden stok sorunuz.

WhatsApp

CORT AKUSTİK GİTAR, MASİF LADİN ÜST KAPAK, TRANS PEMBE

 

 

AKUSTİK GİTAR, PEMBE (TRANS PURPLE)

 

Cort'un eski zaman (vintage) gitarlarına duyduğu saygının bir göstergesi olarak Earth serisi hem görüntü, hem ses, hem duygu hem de çalma özelliği ile o emsalsiz enstrümanların kalite ve mükemmel değerlerini temsil etmektedir. Hem flatpicking hem de parmakla (fingerstyle) tarzı çalım için idealdir. Earth gitarları zamanın uzun testlerini içinde barındıran klasik materyallerden üretilmiştir. Adirondack ladininden üst kapak, maundan arka kapak ve madagaskar gül ağacından yanlar....

 

MASİF ÜST KAPAK 

 

Ladin güç ve esneklik arasında ideal bir denge sağlar. Akustik gitarların üst kapak ağaç cinsi belirlenmesindeki popülerliği ve ezici üstünlüğünün sebebi budur. Ladinin sahip olduğu çok yönlü muzikal karakteri onu çok çeşitli müzik tür ve çalış stillerinde kullanmak için ideal ağaç yapmaktadır.

 

MAUN ARKA VE YANLAR

 

Parlak ve doğal görünümüyle güçlü ve sıcak orta sesler için bu sevilen ağaç türü maun, on yıllardan beri üst düzey akustik gitarların arka ve yanlarında kullanılan ağaç cinsi için bir standart olmuştur.

 

ESKİ ZAMAN TARZI ABS ROZET

 

Klasik ABA Siyah/Beyaz rozet modeli hiç bir zaman eskimeyen klasik rozet desenini temsil etmektedir.

 

OYLUMLU KÖPRÜ

 

Cort'un özel oylumlu yüzeye sahip köprüsü eşikle gövde arasında telin açısını büyüterek sustaini artırırken, sap boyunca teldeki gerilimi düşürerek parmakların daha aza yorulmasını sağlarken yanısıra çalış kolaylığını geliştirir.

 

 

 

YAPIDovetail Neck Joint
KASADreadnought kasa
EŞİK GENİŞLİĞİ43mm (1 11/16")
ÜST KAPAKMasif Ladin
ARKA&YANLARMaun
SAPMaun
FİLETOFildişi Gövde Filetosu
KLAVYEGül ağacı
PERDELER20 perde
ÖLÇEK25.3" (643mm)
POZİSYON İŞARETLERİBeyaz Noktalar
ROZETÇoklu rozet
KÖPRÜGül ağacı
TELLERD'Addario EXP16 Strings
BALKONAdvanced Scalloped X-Bracing

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.