CORT AKUSTİK GİTAR SOLAK, OPEN PORE, MASİF LADİN KAPAK, ARKA&YANLAR MAUN

Stok Durumu: Lütfen Stok Sorunuz
Marka: Cort
Ürün Kodu: EARTH70LHOP

Ön Detay

CORT AKUSTİK GİTAR SOLAK, OPEN PORE, MASİF LADİN KAPAK, ARKA&YANLAR MAUNAkustik Gitar Solak, Natürel Mat Cort'un eski zaman (vintage) gitarlarına duyduğu saygının bir göstergesi olarak Earth serisi hem görüntü, hem ses, hem duygu hem de çalma özelliğ...

Lütfen WhatsApp üzerinden stok sorunuz.

WhatsApp

CORT AKUSTİK GİTAR SOLAK, OPEN PORE, MASİF LADİN KAPAK, ARKA&YANLAR MAUN

Akustik Gitar Solak, Natürel Mat

 

Cort'un eski zaman (vintage) gitarlarına duyduğu saygının bir göstergesi olarak Earth serisi hem görüntü, hem ses, hem duygu hem de çalma özelliği ile o emsalsiz enstrümanların kalite ve mükemmel değerlerini temsil etmektedir. Hem flatpicking hem de parmakla (fingerstyle) tarzı çalım için idealdir. Earth gitarları zamanın uzun testlerini içinde barındıran klasik materyallerden üretilmiştir. Ladin üst kapak, maundan arka kapak ve maun veya madagaskar gül ağacından yanlar....

 

MASİF ÜST KAPAK : Ladin güç ve esneklik arasında ideal bir denge sağlar. Akustik gitarların üst kapak ağaç cinsi belirlenmesindeki popülerliği ve ezici üstünlüğünün sebebi budur. Ladinin sahip olduğu çok yönlü muzikal karakteri onu çok çeşitli müzik tür ve çalış stillerinde kullanmak için ideal ağaç yapmaktadır.

 

MAUN ARKA VE YANLAR: Parlak ve doğal görünümüyle güçlü ve sıcak orta sesler için bu sevilen ağaç türü maun, on yıllardan beri üst düzey akustik gitarların arka ve yanlarında kullanılan ağaç cinsi için bir standart olmuştur.

 

ESKİ ZAMAN TARZI ABS ROZET: Klasik ABA Siyah/Beyaz rozet modeli hiç bir zaman eskimeyen klasik rozet desenini temsil etmektedir.

 

RENK: Transparan Mavi. (Trans Blue Burst)

 

OYLUMLU KÖPRÜ: Cort'un özel oylumlu yüzeye sahip köprüsü eşikle gövde arasında telin açısını büyüterek sustaini artırırken, sap boyunca teldeki gerilimi düşürerek parmakların daha aza yorulmasını sağlarken yanısıra çalış kolaylığını geliştirir.

 

 

 

YAPIDovetail Neck Joint
KASADreadnought kasa
ÖLÇÜLER 6.00" h x 20.00" w x 42.00" l
EŞİK GENİŞLİĞİ43mm (1 11/16")
ÜST KAPAKMasif Ladin
ARKA&YANLARMaun
SAPMaun
FİLETOFildişi Gövde Filetosu
KLAVYEGül ağacı
PERDELER20 perde
ÖLÇEK25.3" (643mm)
POZİSYON İŞARETLERİBeyaz Noktalar
ROZETÇoklu rozet
KÖPRÜGül ağacı
DONANIMNikel Kalıp Döküm Siyah Kulaklar
TELLERD'Addario EXP16 Strings
BALKONAdvanced Scalloped X-Bracing 
EKSTRASOLAK

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EARTH70 LHOP

 

As Cort’s homage to the great vintage acoustic guitars, the Earth Series represents the look, sound, feel and playability of those fine instruments with uncompromising quality and excellent value. Ideal for both flatpicking and fingerstyle players, the Earth Series guitars feature such time-tested classic materials like solid spruce top, Adirondack spruce top, mahogany back and sides and Madagascar rosewood.

SOLID SPRUCE TOP

Spruce provides an ideal balance between strength and flexibility, hence its overwhelming popularity as the wood of choice for tops of acoustic guitars. Spruce’s versatile sonic character makes it ideal for a variety of musical genres and playing styles.

MAHOGANY BACK & SIDES

Bright yet natural with a strong and warm midrange, the beloved mahogany wood has been a standard for back and sides on premium acoustics for many decades.

VINTAGE TYPE ABS ROSETTE

The classic ABA B/W rosette has stood the test of time to embody the classic look that never goes out of style.

OPEN PORE FINISH

Not only does the open pore finish enhance the resonance of the woods but it also reduces the weight of the guitar for improved playability.

SCOOPED BRIDGE

The exclusive scooped surface bridge from Cort enhances sustain with greater string angle from the saddle to the body while reducing tension on the strings across the neck were less finger fatigue and improved playability.

 

SPECIFICATIONS

 
CONSTRUCTIONDovetail Neck Joint
BODYDreadnought Body
NUT WIDTH43mm (1 11/16")
TOPSolid Spruce Top
BACK & SIDESMahogany Back & Sides
NECKMahogany Neck
BINDINGIvory body binding
FRETBOARDRosewood Fingerboard
FRETS20 Frets
SCALE25.3" (643mm)
INLAYWhite dot inlay
ROSETTEMultiple Rosette
BRIDGERosewood Bridge
STRINGSD'Addario EXP16 Strings
BRACINGAdvanced Scalloped X-Bracing
ADDITIONALLeft handed

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.